YT Infinite - шаблон joomla Форекс

Kale Sinterflex Sistem cephe kaplamaKale Grubu tarafından, bugüne kadar kullanılan seramiklerden farklı olarak ilk kez yeni bir boyutta sinterflex seramiği üretildi. Bu yeni teknoloji ile binalar artık 8 richter ölçekli depreme bile dayanıklı olacak. Kale Grubu Şirketleri Başkanı ve Kurucu Murahhas Azası İbrahim Bodur, seramik ve inşaat sektöründe reform yapacak olan ve 1 metre eninde 3 metre boyunda ve 3 milimetre kalınlığındaki Sinterflex seramiğin Türkiye ve dünyada ilk defa üretildiğini belirterek "Bu malzeme, konut ve endüstriyel yapılarda büyük kolaylıkla, yenilikler uygulamalar sağlayacak, inşaat yapımı süresinde ve maliyetinde önemli tasarrufları getirecek. Bu malzeme ile yapılacak olan binalarda azami ısı ve ses izolasyonu olacak, en Kale Grubunun kuruluşunun 48. yıldönümü dolayısıyla fabrikaların bulunduğu Çan ilçesinde düzenlenen Seramik Bayramı nda konuşan Bodur, eskiden Almanya, İtalya ve Çekoslovakyadan teknoloji satın alırken bugün teknolojiyi kendilerinin ürettiklerini, bu yıl, Sinterflex üreterek en önemli olayı gerçekleştirdiklerini söyledi. Bodur, şöyle devam etti: "Geçen yıl temeli atılan ve bu yıl 48nci yılımızda yepyeni bir teknoloji ile üretime geçen Kale Sinterflex seramik fabrikamızın işletmeye alınması, seramik ve inşaat sektöründe reform yaratacak bir olaydır. Çünkü, yepyeni bir teknoloji ile üretimi gerçekleştirilen Sinterflex, Türkiyede ve dünyada ilk defa üretiliyor.

Geleceğin Yapı Endüstrisi ve Mimarisinde Yepyeni Bir Boyut
Seramik kaplama malzemesi Kalesinterflex® , Türkiye’de ve dünyada bir ilk olarak 1000x3000x3 mm ebadında üretiliyor. Gerek boyutları gerek üretim teknolojisi ile seramik sektöründe önemli bir yeniliği ifade ediyor. 1000x3000 mm boyut ve sadece 3 mm olan kalınlığı sayesinde, seramiğin standart kullanıldığı alanlar dışında da uygulanmasına olanak veriyor.

Kalesinterflex® , mimari anlamda hem ebat hem de kullanım yeri olarak çok geniş bir perspektifte uygulanabiliyor. Uygulama kolaylığı ve yapıya getirdiği hafiflik ve estetik avantajları modern ve sürdürülebilir mimari uygulamalarda tercih sebebi olmasını sağlıyor.

Malzeme Özellikleri:
Kalesinterflex® 1000 x 3000 mm boyutlarında, 3 mm kalınlığında seramik levha olarak üretiliyor. Kalesinterflex® mimari ve inşaat teknolojilerine yeni bir bakış kazandırarak yeni fikirlerin uygulanmasına ve modern yaşam alanları yaratmaya olanak sağlıyor.

Üretim
Kalesinterflex®'in üretiminde, porselen karo üretiminde kullanılan kil, kaolen ve feldspat gibi hammaddeler kullanılıyor.

Çevre Dostu
Ürün çevreye duyarlı bir teknoloji ile üretiliyor. Geleneksel seramik üretim süreçleriyle karşılaştırıldığında gaz ve toz emisyonu 20 kat, CO2 emisyonu ise 1000 kat daha az.

Fiziksel Özellikler:
Ağırlık
Bir Kalesinterflex® levha yaklaşık 21 kg (7 kg/m2) ağırlığında.


Esneklik
1000 x 3000 x 3 mm ebadındaki Kalesinterflex® levhanın esneklik yarıçapı 5.5 m.

Ateşe Dayanıklık
Kalesinterflex® ateşe tamamen dayanıklı, alev almaz ve yanmaz (Kategori 0) nitelikte.

Kesme
Kalesinterflex® standart cam ve seramik kesicileri, bilgisayar kontrollü otomatik kesme ve delme makineleri ile istenen boyutlarda kesilebiliyor.

Delme
Kalesinterflex® cam ya da benzer maddeler için kullanılan alet ve matkaplar ile delinebileceği gibi diğer bilinen otomatik aletlerle de delinebiliyor.

Temizleme
Kalesinterflex®'in düzgün yüzeyi kir tutmayan bir yapıda üretiliyor. Gerektiği takdirde su ve bilinen temizlik ürünleri ile kolayca temizlenebiliyor.

Boyutlar & Renkler
Değişken Boyutlar
Türkiye'de üretilen 1000 x 3000 mm boyutlarında ilk ve tek seramik levha olan Kalesinterflex® çeşitli uygulamalarda istenilen şekilde kesilip monte edilebiliyor.

3 mm Kalınlık
Kalesinterflex®’in sadece 3 mm olan kalınlığı ürüne esneklik, hafiflik ve uygulama kolaylığı sağlıyor.

Renkler
Kalesinterflex® 15 farklı renk seçeneği sunuyor.

Ürün Grupları
Plain
1000 x 3000 x 3 mm boyutlarında Kalesinterflex® levha.

Fit
1000 x 3000 x 4 mm boyutlarında fiber cam elyaf destekli Kalesinterflex® levha.
Laminex
1000 x 3000 x 7 mm boyutlarında cam elyaf destekli çift katlı Kalesinterflex® levha.

Uygulama Alanları
Yapı sektöründe kullanım için mükemmel bir malzeme olan Kalesinterflex®, kolaylıkla delinebiliyor ve istenilen her ebatta kesilebiliyor. Uygulama kolaylığı, ateşe dayanıklılık ve hafiflik özellikleri sayesinde iç mekan duvar ve zemin sistemleri, dış cephe kaplamaları ve yükseltilmiş zeminler, separasyon panelleri, mobilya uygulamaları, hijyenik alanlar, modüler inşaat ve endüstriyel cephe kaplamaları gibi özel projelerin uygulanmasına olanak sağlıyor.

İç Mekan Duvar ve Zemin Sistemleri:
Yapıştırma ve mekanik duvar sistemleri, zemin sistemleri.

Dış Cephe Uygulamaları:
Dübelli cephe sistemi, gizli klipsli sistemi, konstrüksiyon üzeri yapıştırma cephe sistemi, mantolama üzeri yapıştırma cephe sistemi.

Özel Sistem Uygulamaları:
Yükseltilmiş zeminler, separasyon panelleri, mobilyala uygulamaları, hijyenik alanlar, modüler inşaat ve endüstriyel cephe kaplamaları gibi özel projelerin uygulanmasına elverişli.

Büyük fikirler icin sınırsız ebatlar. Seramiğin en yenilikçi teknolojisi. 1000x3000mm ebatlarında üretilebilen Kalesinterflex, yalnızca 3mm kalınlığı sayesinde dünyanın en hafif, en ince, en büyük ve en esnek porselen seramiği olma özelliğini taşıyor. Şimdi Kalesinterflex, sağladığı rakipsiz avantajların ötesinde, dekoratif öğeler barındıran konsept serileri aracılığıyla da beklentilerin ötesine geçiyor.